Чи має право адміністрація закладу прийти на заняття без попередження

Чи має право адміністрація закладу прийти на заняття без попередження, щей з запізненням? Де це прописано законодавчо?

По Вашому питанню повідомляю наступне:
Згідно пункту 95 Положення про загальноосвітній навчальний заклад затвердженого постановою Кабінету міністрів України №778 від 27 серпня 2010 року: «Керівник закладу:
— організовує навчально-виховний процес;
— забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм, якістю знань, умінь та навичок учнів;
— відповідає за дотримання вимог Державного стандарту загальної середньої освіти, за якість і ефективність роботи педагогічного колективу;
— забезпечує реалізацію права учнів на захист від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;».
Окрім того, згідно підпункту «а» пункту 20 наказу міністерства освіти України N 455 від 20.12.93 Про Типові правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників навчально-виховних закладів системи Міністерства освіти України: «Власник або уповноважений ним орган (керівник) закладу освіти зобов’язаний:
забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів якості освіти, для ефективної роботи педагогічних та інших працівників закладу освіти відповідно до їхньої спеціальності чи кваліфікації;».
З вищевказаного випливає, що керівник закладу зобов’язаний організувати навчальний процес, контролювати виконання навчальних планів, якість знань учнів, дотримання стандартів, а також забезпечити учням захист від фізичного та психічного насильства. А оскільки особиста присутність на занятті є однією з форм контролю, то директор (уповноважений власником орган) має право бути присутнім на заняттях для виконання своїх прямих обов’язків. Однак немає вказівки на обов’язковість попередження про свій візит, а також час та тривалість його перебування на занятті.

 

Author: Староприлуцька спеціальна школа

Добавить комментарий