Чи може керівництво школи вимагати на перевірку поурочні плани за весь рік?

Чи може керівництво школи вимагати на перевірку поурочні плани за весь рік?

У процессі проведення навчально-виховної роботи, школа зобов’язана організовувати планування навчальної програми (робочі плани) на основі типових планів затверджених Кабінетом міністрів України. Зокрема на вчителя покладений обов’язок планування навчального матеріалу у вигляді календарних та поурочних планів. При цьому необхідно зазначити, що відповідно до ч. 4 п. 1.4 наказу Міністерства освіти і науки України від 17.05.2005 N 297 планування роботи вчителів здійснюється один раз на семестр, а тому складання календарних планів, тим більше поурочних, від педагогів вимагається не частіше ніж раз на пів року.
У Інструкції з ведення ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах I — III ступенів від 23 червня 2000 р. N 240 затвердженої міністерством освіти і науки зазначено: що на основі календарних планів вчителі розробляють поурочні плани структура і форма яких визначається ними самостійно. Причому не виключається право на творчість, різноваріантність у виборі форм і структури планів — це може бути таблиці, тези, конспект тощо. Але до посадових обов’язків заступника директора з навчально-виховної роботи входить контроль за складанням тематичних, календарних та поурочних планів та їх узгодження, а також дає вказівки про якість цих планів – це випливає з посадової інструкції та вище зазначеної Інструкції.

Складання поурочних планів передбачає собою розподіл навчального часу певного уроку відповідно до його теми та згідно з календарним планом. У законодавстві не закріплено вимоги до часу та періоду складання поурочних планів,а тому вчитель має право складати ці плани у на будь-який термін, але на момент початку уроку у нього повинен цей план бути.

Отже при плануванні навчального матеріалу вчитель повинен враховувати, що календарний план має відповідати робочому плану школи, але його складання буде достатньо на 1 семестр. Що стосується поурочних планів то на кожний урок він розробляється окремо, не має різниці коли саме, (хоча б й перед самим уроком), але на уроці він має вже бути.

 

Author: Староприлуцька спеціальна школа

Добавить комментарий