Андріївські вечорниці.Фестиваль вареника.

Гру 14, 2021

Традиційно 13.12., в День Святого Андрія Первозванного, в школі пройшов виховний захід “Андріївські вечорниці”та фестиваль вареників. Прекрасна атмосфера, прекрасний виступ учнів та смаколики в кінці заходу надали святу таємничості та загадковості.

Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. Кожного з нас цікавить наше майбутнє. А особливо дівчат. Коли вийдеш заміж? Яким буде чоловік? Чи буде шлюб щасливим? Ці питання є улюбленими на дівочих посиденьках.

У народі свято Андрія Первозваного називають Калитою. Воно вважається парубочим, оскільки в Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю. 7 грудня, у свято покровительки дівчат Катерини, починаються молодіжні обряди. Свято Андрія є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя.

Неабияке значення на Андріївських вечорницях відіграють гадання, адже дівчата й парубки мріють дізнатися про майбутню долю. Гадання відбуваються і серед дівчат, і після вечері, коли парубки спостерігають за процесами гадання. У колективних, змішаних гаданнях, перше місце посідають вже не магічні, а ігрові моменти.