Корекційне заняття. Зимові пригоди колобка

Гру 9, 2014

 Мета. Розвивати стійку увагу, мовлення, пам’ять. Розширити знання дітей про диких тварин  (що   їдять,   як  пристосувались  до життя взимку), про воду, її стан (шляхом виконання   дослідницької роботи   з   водою). Закріпити вміння дітей рахувати предмети .   Формувати вміння порівнювати предмети за довжиною (довгий короткий), розрізняти основні напрямки (вгорі,  внизу), смакові  якості та призначення продуктів, харчування.    Виховувати    любов    та, бережне ставлення до тварин.

Хід заняття

  • Діти, яка зараз пора року? (Зима)
  • Ви любите зиму? За що ви її любите?
  • Хто розкидає сніг? (Снігова королева). Бачите, як цього року вона лютує. Всі бояться її пустощів. От сьогодні, коли я йшла у дитсадок, зустріла колобка. Він знову вирішив подорожувати лісом. Але цього разу йому боязко самому йти, і тому він запрошує вас. Тож одягайте шапочки колобків — і в дорогу.
  • Скільки у мене в руках колобків? (Один)

—   Скільки у всіх вас колобків? (Багато)
Діти   відправляються   у  подорож.   Ідучи  лісом

колобки знаходять 3 корзини.

  • Скільки корзин? (3)
  • Що у них може бути? Для кого ці подарунки? Ви зараз самі   дізнаєтеся,   для   кого   вони

призначені.

(У першій мед, у другій горіхи, у третій — морква).

Дидактична гра «Відгадай за смаком».

— Кого  зустрінуть  сьогодні  колобки?   (Зайця,
білочку, ведмедя)

—    Тоді в дорогу!
(Діти підходять до пагорбка, де сидить зайчик

Читання вірша «У лісі сніг»).

—   Давайте віддамо гостинці. Що призначено
для зайчика?

Що він любить їсти? Як пристосувався зайчик до зими?

(Змінив шубку). Чому він це зробив? Він є справжнім чарівником. І не тільки, ще й дослідником. Подивіться, які гарні іграшки виготовив він. Із чого він їх зробив? (Із льоду). Якого вони кольору? Скільки їх? Які найбільше вам подобаються? Ви хочете, щоб вас зайчик навчив?

Проведення досліду.

  1. Налити води     у     прозору посудину. Яка вода?

(Чиста, прозора)

2.Вибрати кольорову фарбу.

3.Зафарбувати воду відповідним
кольором. Якою стала вода?

  1. Вилити воду у формочки.
  2. Винести їх на мороз.
  • Зайчик вдячний вам за допомогу.
    Колобки далі відправляються в дорогу.
  • (Зустріч колобків з білочкою, яка сидить під ялинкою. Читання вірша дітьми «Де ти, білочко, живеш?»).
  • Де знаходиться дупло білки? (На
    ялинці)
  • Що їсть вона?
  • —Де розвішує гриби? (Вгорі, внизу)
  • Якої величини гриби? (Великі,маленькі)
  • Що ми   принесли  для   білочки? (Горішки) Скільки їх?
  • Тож давайте розкладемо їх по тарілочках для
  • білочки та її  друзів.   (Діти розкладують  по
  • стільки горішків у тарілочку, яка цифра там

лежить).

  • Білочка вам дуже вдячна. А тепер поспішімо
  • далі.
  • (Далі діти зустрічають барліг ведмедя.
  • Вихователь розповідає, як зимує ведмідь, що любить їсти. Діти залишають гостинці для
  • самі повертаються назад. Але вони заблукали. А
  • допоможуть колобкам цікаві смужки, які вони
  • знайшли біля барлога. Діти порівнюють їх за
  • довжиною (накладанням). Спочатку
  • викладають стежинку із довгих смужок, а
  • потім — із  коротких.   По  цих  стежинах
  • колобки повертаються додому).
  • — Де побували колобки? Кого зустрічали?
  • Що найбільше сподобалось?
  • Я бачу, що ви є справжніми друзями тварин. Тож любіть їх, оберігайте!
  • (Читання вірша «Вмійте      природу любити»)

 

 

Залишити відповідь