СЦЕНАРІЙ СВЯТА Підказуха

Гру 9, 2014

СЦЕНАРІЙ   СВЯТА    «ПІДКАЗУХА»

 

Задіяні особи:

1.Ведучий.

2.Команди-учасниці.

3.Журі.

 

ХІД  ЗАХОДУ

 

ВЕДУЧИЙ: Сьогодні у нас справжнє учнівське свято. Адже зараз можна буде, не боячись зауважень вчителів, виявити свою майстерність у такому досить складному учнівському мистецтві як підказка. Можливо комусь здасться, що тут немає нічого складного, але це зовсім не так, адже майстерно підказати, щоб не почув учитель і при цьому все зрозумів ваш товариш, може справжній майстер цієї справи. Тож спробуємо сьогодні виявити найкращих у цьому виді мистецтва  серед наших учнів.

Запрошуємо наші команди. Перша з них – “Шпаргалка”. Зустрічайте… (Виходить команда. Виконується їх візитна картка у вигляді пісні, вірша, девізу чи інше).

Друга команда “Відмазка”. (Візитна картка.)

Оцінювати наші команди буде журі у складі: …

 

1.Перший конкурс “Розминка”. Перевіримо, як ви вмієте реагувати на підказки з певним натяком. Вам доведеться відгадати про кого йде мова.

Свої відповіді записуйте у правильному порядку.

  1. Це така велика істота, що тоннами їсть маленьких рачків. (кит)
  2. Це така маленька членистонога істота, що стрибає на відстань в 300 раз більшу за довжину її тіла. (блоха)
  3. Ця комаха має неприємний запах. (клоп)
  4. Цю африканську тварину нам доводиться найчастіше згадувати, коли переходимо вулиці міста. (зебра)
  5. Ця маленька беззуба істота кусає до крові навіть собак. (блоха)
  6. Ця смугаста тварина середніх розмірів має спеціальну залозу з дуже неприємно пахучою рідиною. (скунс)
  7. Ця літаюча істота буває дуже нав”язливою. (муха)
  8. Її пускають у став, щоб карась не дрімав. (щука)

За кожну вірну відповідь команди отримують по 1 балу.

 

2.Другий конкурс “Відгадай процес”. Від кожної команди нам необхідно по одному учаснику. Йому доведеться дати правильну відповідь, про який саме біологічний процес говорять  товариші по команді . Назви  процесів записані на картці. На пояснення команді дається 30 секунд. (живлення; фотосинтез; гниття; ріст;…).

(Проходить конкурс. При оцінюванні враховується швидкість відгадування)

 

3.Третій конкурс “Пантоміма”. Якщо попередній конкурс вимагав уміння словами передати інформацію, то на цей раз необхідно без жодного звуку, лише рухами тіла і жестами передати уривок вірша чи пісні. Запрошуємо по два “спеціаліста” від кожної команди, які із підказки своїх друзів складатимуть уривок з пісні. На кожну спробу дається по 1 хвилині. (Пісні: “Жили у бабусі два веселих гусі”, “Ой у вишневому садку там соловейко щебетав”, “Ой на горі два дубки, тай сплелися до купки”, “А річка страшною мов відьма була, відходи заводу у море несла”…)

 

4.Четвертий конкурс “Магія рук”. Цей тур вимагає максимум професіоналізму від учасників. Так як інформацію доведеться передавати лише пальцями та кистями рук. Кожній команді пропонується 5 біологічних термінів. За 2 хвилини необхідно домовитись і визначитись, яким саме жестом передаватиметься інформація про кожен термін. Потім один з учасників команди іде до “дошки” і спробує назвати терміни, які показуватимуть руками його товариші у вибірковому   порядку, який визначатиме учитель. ( Варіанти термінів:1.Зоологія, ботаніка, орнітологія, іхтіологія, ентомологія. 2.Нога, рука, очі, вуха, голова. 3.Миш, заєць, вовк, кінь, щур…).

 

  1. П’ятий конкурс “Слух мій – друг мій”. Немаловажне значення у мистецтві сприймання підказок відіграє слух. Адже підказати потрібно так, щоб не почув учитель, а товариш усе зрозумів. Зараз по одному учаснику з найкращим слухом ми запрошуємо до цього столу (в 4 м. від команди), а представника від суперників до іншого (в 5 м. від команди). Суперник – це учитель, який теж спробує почути підказку. Ваше завдання підказати так, щоб свій все почув, а суперник не почув, або помилився у слові, інакше –  ви програли. Пропонуємо тепер кожній команді по два слова, які необхідно підказати. (боривітер, порося, кукурудза, баклажан…).

 

6.Шостий конкурс “Хор”. Часто учневі біля дошки одночасно підказує декілька товаришів, та ще й при цьому говорять різну інформацію. Тож розібратись у цьому переплетінні слів може лише справжній майстер. Зараз одному з учасників команди, так званому майстру, доведеться скласти фразу з 4-5 слів. А різні слова із заданої фрази одночасно вимовлятимуть його четверо товаришів (1-2 рази). (Не рвіть весняні квіти! Бережіть природу рідного краю! Не стріляйте хижих птахів!…)

 

Напідказувались, а тепер підіб’ємо підсумки. Хто ж є справжнім професіоналом підказки? Надамо слово журі…

 

Залишити відповідь