ЗУСТРІЧ З ЧАРІВНОЮ КНИГОЮ

Гру 7, 2014

Мета: Використовуючи театралізоване дійство, розширювати уявлення дітей про книги, їх призначення.

Формувати моральний досвід та норми поведінки учнів.

Виховувати працелюбність, повагу до книг.

Обладнання : Наголівники півника, сови,мишенят, дитяча книга,ТЗН.

Хід заходу.

Вихователь: діти,послухайте загадку. Відповідь до неї підкаже вам про що піде мова на виховному заході.

Дуже я потрібна всім і дорослим і малим,

Всіх я розуму навчу, а сама завжди мовчу.(Книга).

Отже, мова піде про книгу. Саме із книг ви дізнаєтеся про все на світі. Ви уже знаєте, як виготовляють книгу , як поводитись з книгою. Тому я пропоную вам пофантазувати, пограти гру «Якби книжка вміла говорити».

Хід гри.

Показую дітям книгу і пропоную пофантазувати й уявити, що книга уміє розмовляти. Діти по черзі беруть книгу в руки і дають відповідь від її імені на запитання вихователя.

• розкажи нам ,книжечко, ким ти була раніше?( спочатку деревом,потім папером, який виготовили із цього дерева, надрукували літери, прикрасили ілюстраціями і зшили. Так я стала книгою).

• яка казка, малюнки є у тобі?( я книга з укр. нар. казкою «Півник та троє мишенят». Мої ілюстрації барвисті, а казка цікава.

• яке ставлення дітей до тебе до вподоби?( я люблю, щоб до мене ставились бережливо, не виривали моїх сторінок, не кидали,не псували мене. Я радію,коли мене беруть чистими руками, обережно гортають і ставлять на поличку.

• чого б ти побажала нашим діткам?(щоб вони росли розумними, любили читати та берегти книги).

Книжечка дуже задоволена вашими відповідями, а як поводилися із книгою мишенята ми побачимо, коли обіграємо казочку « Півник і троє мишенят»

Звучить музика , діти показують сценку « Півник та троє мишенят».

Вихователь: жили собі Півник та троє Мишенят. Півник кожен день вставав раненько, будив всіх піснею гарненько та й брався до роботи. А Мишенята те й

робили, що пустували та грались. Одного разу прибирав Півник та й знайшов книгу. Кличе він Мишенят.

• Мишенята, подивіться, що я знайшов!

• Яка гарна книжка, як нам, півнику, її прочитати?

Ходімте, Мишенята зі мною, поговоримо із мудрою Совою. Хай удень вона не спить, а читати нас навчить.

• 1-е мишеня – Я не піду!

• 2-е мишеня – І я не піду!

• 3-е мишеня – Я теж не піду!

Вихователь: та й побігли вони гратись. А Півник пішов до Сови.

Добрий день, пані Сова, мудра в тебе голова. Я прийшов тебе прохати: « Ти навчи мене читати».

• Ухху – ухху, тебе півнику навчу.

Вихователь: почав півник вчитися, а мишенята граються, пустують. Набридло їм, та й згадали вони про цікаву книжку, прийшли до Півника з проханням.

• Прочитай нам книжку,Півнику.

Часу я не марнував, справно літери вивчав, хоча їх не всі я знаю, але дещо

• прочитаю ( ми-ше-ня-та, со-неч-ко) .

• Ой, як гарно,Півнику! Навчи нас читати!

• Лінюхів я не люблю, але дещо вам скажу. Ви ідіть у школу,там вивчають мову. ( але Мишенята граються, підкидають книжечку).

• Погляньте, як ви пом’яли книжечку.

• 1-е Мишеня – Та ми нею грались і випадково порвали.

• 2-е Мишеня – рук не помили,от і помастили.

• 3-е Мишеня –я помалював по книжці.

– Ні , Мишенята, перш ніж навчати вас читати,ви повинні правила поводження з книгою запам’ятати . (показую ілюстрації) .Повторіть за мною:

1.Перш ніж книгу в руки брати,їх треба чисто вимивати.

2.Книгу не перегинай,сторінок не розсипай.

3.В книгу руки не клади,її життя на довше збережи.

4.Сторінок не загинай, закладинки виготовляй.

5.Хочеш за обід сідати – залиш книгу відпочивати.

6.Щоб книзі життя зберегти, одяг її підбери.

.

Вихователь: я впевнена , що Мишенята ніколи не будуть псувати книги, а наступного разу,як завітають до нас , будемо їх вчити читати.

Мишенята: Обіцяємо!

То ж тепер усі дружно заспіваймо пісню.

Будем книги шанувати, щоб самим усе читати.

Книга наш надійний друг,тільки для чистеньких рук.

——–

Книга гарна і приємна, друже ,будь із нею чемний.

Книга наш надійний друг,тільки для чистеньких рук.