Зустріч з майстром народного мистецтва

Тра 6, 2023

Плетіння з верби – це мистецтво, що прийшло в наш час ще з давніх-давен. Ті ж кошики, які так звичні для нашого побуту зараз, навчилися плести ще шість із половиною тисяч років до нашої ери.

6 травня 2023 року учні нашої школи мали нагоду познайомитися зі справжнім майстром плетіння верби, жителем с. Нова Прилука, Глиняним Володимиром Васильовичем,який дав їм можливість відродити народну традицію плетіння вербових віночків та кошиків.

Учні були в захваті від того, як майстер вміло обробляв гілки верби та з них виготовляв красиві вироби. Він розповів про те, як правильно збирати та зберігати вербу, щоб вона не втратила своїх корисних властивостей. Діти з зацікавленістю слухали та ставили безліч питань, які майстер з радістю відповідав.

Після цього учні мали нагоду самостійно спробувати плести вінки та кошики з вербових гілок. Майстер навчав їх техніці плетіння та давав корисні поради, які були дуже важливі для успішного створення виробів.

Учасники зустрічі відчули себе частинкою народної традиції та побачили, як важливо зберігати народні звичаї та практикувати їх у повсякденному житті. Багато дітей збирали вінки та кошики, щоб привезти їх додому та поділитися з рідними та близькими.

Зустріч з майстром плетіння верби була чудовою нагодою для дітей познайомитися з народними традиціями та відродити їх.