Без труда нема плода

Тра 8, 2015

Мета: Дати поняття про те, що труд, щоденна робота — це основа добробуту, знань, вмінь і навичок людини, її благополуччя.

Розвивати бажання трудитися, вміння перетворювати працю на радість.

Виховувати любов до праці.

Коригувати мову дітей.

Матеріал для бесіди: Виставка робіт,зроблених учнями, стінгазета «Умій працювати»,відеофільм-птах будує гніздо,бджілка збирає мед,мурашки працюють у мурашнику.

Вихователь.Треба вчитись працювати, —

так у школі діток вчать.

І батькам допомагати,

За роботу братись враз.

Бо без діла сохне сила,

Без труда нема плода,

Бо як виростеш невмілим,

Виросте й твоя біда. ( про що говориться у вірші? ).

Отже,ми поговоримо про щоденну людську працю. Діти, поясніть, будь ласка, такий вислів: «Бо як виростеш невміла, виросте й твоя біда». Яка це біда з невмілим виросте? (Відповіді учнів). Правильно, лінь виросте, а ліниву людину ніхто не любить, лінивого не поважають, над лінивим сміються, бо він нічого не вміє.

Вихователь. Погляньте, діти, навколо себе. Ви бачите красиві будинки, автомобілі, гарно оформлена класна кімната. А в кожного з вас удома багато цікавих речей, які зробили ваші батьки. Це і дивовижні бабусині чи мамині  вишивки, гарні меблі,зроблені татовими руками. А в когось біля хати надзвичайно красиві квіти, від яких не можна відвести погляду, і сад, у якому ростуть дивовижні плодові дерева, які радують всіх своїми смачними плодами— це все зробили люди своїми руками, щоденною працею,це бажання людини змінити своє життя на краще. Все це — велика людська робота. Правду каже народ, що без труда нема плода. Пригадайте вірш про працю, якусь роботу.

Віка. Тоді в світі гірко жити,

Як не працювати.

Нема чого їсти, пити

І що одягати.

Навіть схочеться напитись

У спеку водички,

Треба буде нахилитись

До струмка чи річки.

Бо, як кажуть добрі люди,

«Праця всіх годує!

Від роботи сила буде,

А от лінь — марнує».

А яку роботу любите виконувати ви, діти? Що вас найбільше приваблює? (Відповіді учнів).

Так от, щоб життя було цікавим і повноцінним, треба з самого малку вчитись працювати, привчати себе до порядку і дисципліни. Ви школярі. І йдете до школи, як тато і мама ідуть на роботу. Це ваша основна робота — вчитись, здобувати знання і прагнути це робити якнайкраще, щоб одержувати за свою діяльність найвищі бали. Ось тут і потрібні сила і воля, наполегливість, старанність і здоров’я. Без знань людина у цьому світі прожити не може, вона не здобуде професії, не знайде улюбленої роботи. А без цього просто не виживе. Отже, до чого б ви не прагнули, скрізь потрібні знання. От згадайте, відразу ви ніяк не вміли гарно написати малі прості палички і складніші букви, але з часом ви навчилися і тепер навіть дивно, чого це колись у вас ніяк не виходило!. Щоб навчитись, то треба потрудитись. Але, як навчишся, то все так легко і радісно, навіть думаєш, чого це в когось не виходить, адже все так просто.Погляньте на свої зошити,завдяки вашій наполегливості,старанню,ви усі навчилися писати.( огляд зошитів учнів на виставці). Отже школа — це обов’язок кожної дитини, це необхідність, робота кожної дитини. Школа — це ваш обов’язок. Та, крім уроків, які треба щодня вчити, ще у кожної дитини є багато обов’язків, занять, цікавих справ. От у ці роки ви і повинні привчати себе до того, щоб усе встигати: і ліжко застелити після сну, посуд помити після себе, прибрати у квартирі, попрати особисті речі (шкарпетки, носові хустинки, трусики), поскладати іграшки та книжки, стежити за своїм робочим місцем і ще багато іншої необхідної роботи, яка привчає до дисципліни і порядку. Навіть їсти приготувати ви вже зможете, коли нікого нема вдома. А приготувати смачні бутерброди чи салат для тата і мами та інших членів родини — це так приємно! У домі завжди знайдеться робота для умілих рук: то цвяха забити, то прибрати, то квіти підлити. І все це можете зробити саме ви.

Денис:То ж берись за діло сміло,

Тільки менше говори.

Хоч мале, та добре діло

Кожен день роби, твори!

От, бджола така маленька,

А працює цілий день.

Їй хвилинка дорогенька,

Ще й виспівує пісень.

Бо ж хто дбає, той і має.

Хто без діла не сидить,

Той усім допомагає,

Вміє в цьому світі жить.

Все живе на землі трудиться, працює, прикладає свої сили і вміння, щоб вижити.

Ви бачили, як ластівка ліпить гніздечко?

А яке гніздечко у ремеза?

А бачили як шукають корм пташечки? (Відповіді учнів).

Як трудиться бджілка,коли збирає медок?

 

 

 

 

 

 

А бачили, які мурашники будують мурашки? (Відеозапис ,як трудяться птахи,мурашки).

Пам’ятайте, діти, що все живе мусить трудитися у цьому житті, щоб вижити на білому світі. Всі тваринки будують собі житло, добувають корм, як хто уміє, вирощують і вчать своїх діток тій майстерності, яку самі мають. А людина має розум, всьому в житті людині треба вчитися: і фізично працювати, і вивчати різні науки. Тому з дитинства не цурайтеся різної праці, бо той, хто вміє і той, хто знає, за плечима не носить. Знання, вміння і навички — це найлегша ноша, її легко носити, але її треба мати, щоб добре жити у цьому світі. Завжди пам’ятайте, що навіть маленька праця краща за велике безділля, а роботящі руки — гори вернуть. А от людина має розум і тому вона може зробити набагато більше, ніж тварина, але людині треба весь вік учитися і працювати, щоб досягти майстерності.

І ще одна, найголовніша вимога! Тільки є одне дуже важливе правило: не можна кидати почату роботу, не навчившись її гарно виконувати. Треба вчитися себе заставляти, навіть, якщо зовсім не хочеться цього робити. Взявся робити, то байдики не бити. Тоді і виробляється дуже хороша риса- сила волі. До чого б ви не бралися, доводьте справу до кінця. Бо не той молодець, що почав роботу, а той молодець, що її закінчив. Всяка справа повинна бути завершена. На це зверніть особливу увагу і запам’ятайте на все життя!

Женя. Роботу почавши,трудися завжди,

Бо труд – це велике діло.

Всі справи свої до кінця доведи,

Закінчив  – гуляй собі сміло!

Вихователь : отже  – Скінчив діло — гуляй сміло!

Давайте зробимо висновки всьому сказаному. Що важливо для роботи? (Відповіді учнів).

Почати роботу.

Працювати з охотою.

Не кидати початої справи.

Завершити гарно і вчасно.

Як завершив усі справи, то можна відпочивати.

Без труда нема плода.

Праця звеличує людину.

А тепер ,діти,розгляньте виставку,де ви бачите роботи, створені вашими руками,на фотографії,де ви впорядковуєте територію школи .Що  ви відчуваєте,дивлячись на ці роботи?Я з гордістю можу сказати,що лінивих у нашому класі не має і запам’ятайте,що без труда нема плода.. То ж заспіваймо пісню « Якщо вмієш працювати».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь