День пам’яті та примирення

Тра 8, 2024

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.

Участь у відзначенні Дня Пам’яті та Примирення в школі є важливим кроком у вихованні молодого покоління та формуванні їхньої історичної свідомості. Цей день, встановлений з метою вшанування пам’яті жертв Другої світової війни та сприяння процесу примирення між націями, набуває особливого значення в освітніх установах, де формується світогляд та цінності молодих людей.

Школа, як основний соціальний інститут, має важливе завдання не лише передавати знання, а й виховувати громадян з глибоким розумінням історії, міжнаціональних відносин та цінностей гуманізму та миру. Відзначення Дня Пам’яті та Примирення в школах сприяє цьому процесу, створюючи можливість для обговорення трагічних сторінок минулого та формування позитивного ставлення до спільної майбутньої долі.

Одним із ключових аспектів відзначення цього дня в школі є проведення різноманітних освітніх заходів.