Мета. Розвивати стійку увагу, мовлення, пам’ять. Розширити знання дітей про диких тварин (що їдять, як пристосувались до життя взимку), про воду, її стан (шляхом виконання дослідницької роботи з водою). Закріпити вміння дітей рахувати предмети . Формувати вміння порівнювати предмети за довжиною (довгий – короткий), розрізняти основні напрямки (вгорі, внизу), смакові якості та призначення продуктів, харчування. Виховувати любов та, бережне ставлення до тварин.
Хід заняття
- Діти, яка зараз пора року? (Зима)
- Ви любите зиму? За що ви її любите?
- Хто розкидає сніг? (Снігова королева). Бачите, як цього року вона лютує. Всі бояться її пустощів. От сьогодні, коли я йшла у дитсадок, зустріла колобка. Він знову вирішив подорожувати лісом. Але цього разу йому боязко самому йти, і тому він запрошує вас. Тож одягайте шапочки колобків — і в дорогу.
- Скільки у мене в руках колобків? (Один)
— Скільки у всіх вас колобків? (Багато)
Діти відправляються у подорож. Ідучи лісом
колобки знаходять 3 корзини.
- Скільки корзин? (3)
- Що у них може бути? Для кого ці подарунки? Ви зараз самі дізнаєтеся, для кого вони
призначені.
(У першій — мед, у другій — горіхи, у третій — морква).
Дидактична гра «Відгадай за смаком».
— Кого зустрінуть сьогодні колобки? (Зайця,
білочку, ведмедя)
— Тоді в дорогу!
(Діти підходять до пагорбка, де сидить зайчик
Читання вірша «У лісі сніг»).
— Давайте віддамо гостинці. Що призначено
для зайчика?
Що він любить їсти? Як пристосувався зайчик до зими?
(Змінив шубку). Чому він це зробив? Він є справжнім чарівником. І не тільки, ще й дослідником. Подивіться, які гарні іграшки виготовив він. Із чого він їх зробив? (Із льоду). Якого вони кольору? Скільки їх? Які найбільше вам подобаються? Ви хочете, щоб вас зайчик навчив?
Проведення досліду.
- Налити води у прозору посудину. Яка вода?
(Чиста, прозора)
2.Вибрати кольорову фарбу.
3.Зафарбувати воду відповідним
кольором. Якою стала вода?
- Вилити воду у формочки.
- Винести їх на мороз.
- Зайчик вдячний вам за допомогу.
Колобки далі відправляються в дорогу. - (Зустріч колобків з білочкою, яка сидить під ялинкою. Читання вірша дітьми «Де ти, білочко, живеш?»).
- —Де знаходиться дупло білки? (На
ялинці) - — Що їсть вона?
- —Де розвішує гриби? (Вгорі, внизу)
- —Якої величини гриби? (Великі,маленькі)
- — Що ми принесли для білочки? (Горішки) Скільки їх?
- Тож давайте розкладемо їх по тарілочках для
- білочки та її друзів. (Діти розкладують по
- стільки горішків у тарілочку, яка цифра там
лежить).
- Білочка вам дуже вдячна. А тепер поспішімо
- далі.
- (Далі діти зустрічають барліг ведмедя.
- Вихователь розповідає, як зимує ведмідь, що любить їсти. Діти залишають гостинці для
- самі повертаються назад. Але вони заблукали. А
- допоможуть колобкам цікаві смужки, які вони
- знайшли біля барлога. Діти порівнюють їх за
- довжиною (накладанням). Спочатку
- викладають стежинку із довгих смужок, а
- потім — із коротких. По цих стежинах
- колобки повертаються додому).
- — Де побували колобки? Кого зустрічали?
- Що найбільше сподобалось?
- Я бачу, що ви є справжніми друзями тварин. Тож любіть їх, оберігайте!
- (Читання вірша «Вмійте природу любити»)