Свято Андрія Первозванного

Гру 13, 2022

З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Одним із свят, яке відзначали наші батьки, діди, прадіди було велике зимове свято, особливо важливе для молоді – день Святого Андрія Первозванного. Серед зимових свят цей день – найцікавіший, від нього віє чарівною староукраїнською стихією.

Вечорниці – це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх. На зимові вечорниці до ігрової кімнати завітали учні закладу разом зі свохми вихователями. Педагоги-організатори Покотило Олена Леонідівна та Шахно Лариса Анатоліївна створили діткам святкову і пізнавальну атмосферу щоб ненадовго повернулися в минуле та відчути красу та поезію стародавніх українських звичаїв.

Найурочистіший момент свята – обряд «Кусання калити». За допомогою червоної стрічки підіфсили калиту . Старший парубок запрошував «коцюбинських» кусати калиту. Хлопці по черзі намагалися вкусити її, дівчата ж в цей час смішили хлопців. Того парубка, котрий засміявся, калетинський, жартуючи, мазав віхтем, залишаючи на обличчі сліди сажі. Це сприймалося як відмінний привід повеселитися.

Святкування Калити – справжня можливість поринути в атмосферу українських традицій, зазирнути у минуле нашого народу. Отак ожили перед нами старовинні народні ігри та забави. Міцний наш рід, жива у ньому пам’ять про минуле. Тож бережімо цю прекрасну невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня.