З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Одним із свят, яке відзначали наші батьки, діди, прадіди було велике зимове свято, особливо важливе для молоді – день Святого Андрія Первозванного. Серед зимових свят цей день – найцікавіший, від нього віє чарівною староукраїнською стихією.
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_161307-1024x576.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_161450-1024x576.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_161458-1024x576.jpg)
Вечорниці – це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх. На зимові вечорниці до ігрової кімнати завітали учні закладу разом зі свохми вихователями. Педагоги-організатори Покотило Олена Леонідівна та Шахно Лариса Анатоліївна створили діткам святкову і пізнавальну атмосферу щоб ненадовго повернулися в минуле та відчути красу та поезію стародавніх українських звичаїв.
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_162359-1024x576.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_162933-1024x577.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_163306-1024x576.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_163401-1024x576.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_163457-1024x576.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_163954-1024x577.jpg)
Найурочистіший момент свята – обряд «Кусання калити». За допомогою червоної стрічки підіфсили калиту . Старший парубок запрошував «коцюбинських» кусати калиту. Хлопці по черзі намагалися вкусити її, дівчата ж в цей час смішили хлопців. Того парубка, котрий засміявся, калетинський, жартуючи, мазав віхтем, залишаючи на обличчі сліди сажі. Це сприймалося як відмінний привід повеселитися.
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_164829-1024x577.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_165009-1024x576.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_165023-1024x576.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_165057-1024x576.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_165203-1024x576.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_165226-1024x576.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_165449-1024x576.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_165526-1024x576.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_165916-1024x577.jpg)
Святкування Калити – справжня можливість поринути в атмосферу українських традицій, зазирнути у минуле нашого народу. Отак ожили перед нами старовинні народні ігри та забави. Міцний наш рід, жива у ньому пам’ять про минуле. Тож бережімо цю прекрасну невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня.
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_170745-1024x577.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_170843-1024x577.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_171002-1024x577.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_161057-1024x576.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_170359-1024x577.jpg)
![](https://staropriluckashkola.in.ua/wp-content/uploads/2022/12/20221213_170632-1024x577.jpg)