Урок мужності

Тра 13, 2015

Урок Мужності у Староприлуцькій ЗОШ-інтернаті

20150508_093858

Перемога. Мужність. Герой. Ще недавно ці поняття майже для  кожного малого українця були абстрактними. Діти не раз чули ці слова, але  рідко замислювалися над їхнім змістом. Та сьогодення  кардинально змінило погляд на ці поняття як малих, так і великих українців.  І причина цьому – війна.

8 травня, у День пам’яті та примирення,  у стінах Староприлуцької спеціальної  ЗОШ-інтернат були проведені

Уроки Мужності на теми: «Вклоняємось усім героям»(у старших класах», відповідальні вчителі-філологи Ольшевська А.В. та

Стойко Л.П.) та «Ніхто не забутий, ніщо не забуте»( у молодших класах, відповідальні вчителі-початківці: Безсмертна О.В., Савчук С.В., Малюта С.П та Гнатюк Т.В.).

Мета – формування патріотизму та національної свідомості; знайомство із реальними героями нашого часу – воїнами-учасниками АТО.

Учні створили виставку ілюстрацій та малюнків  на воєнну тематику.

20150508_093907

Та слово «мужність» кожен розумів по-своєму. Учні створили «асоціативний кущ», який  поєднав усі поняття, які є синонімами до даного слова.

20150508_100649

Урок розпочали із спогадів про страшні події Великої Вітчизняної війни, які плавно перейшли у трагічні факти антитерористичної операції на Сході України. До слова були запрошені учасники АТО – Березюк О. та Ніколайчук В. Діти із затамованими  подихами, із широко розкритими очима вслухалися у розповідь Березюка О.  про перебування у зоні АТО. Військовослужбовець продемонстрував  фотоматеріал на DVD, та детально розповів про обов’язки, які здійснювала його рота на Сході України.

20150508_103220

Коли слово надали Ніколайчуку В., воїну-герою, який безпосередньо був на передовій під Попасним , всі з трепетом вслухалися у кожне слово. Слова давалися йому важко, видно було хвилювання.  Вадим  ніяково мовив, що  боротьба за Україну – священний обов’язок кожного чоловіка, а юнакам побажав вирости гідними  синами, які з честю носитимуть  ім’я українця.

Учні презентували  запрошеним гостям символічний прапор нашої держави та сувеніри – ляльки-мотанки, які виготовили своїми руками.

20150508_111603

20150508_095932

Розчулений Ніколайчук Вадим міцно притис до себе  Вінявського Володимира, учня 7 класу, подарувавши йому  бондану.

20150508_110315

На завершення уроку старшокласники представили танець із свічками, який символічно виразив увесь трагізм  безглуздої війни.

З нетерпінням чекали на зустріч із справжніми героями і учні молодших класів. На Урок Мужності вони підготувалися також. Привітали солдатів-героїв гарними віршовими рядками та символічним танком миру.

20150508_112217