Всеукраїнська акція “16днів проти насильства”

Гру 12, 2022

З 25 листопада по 10 грудня 2022 року в Україні, в Староприлуцькій спеціальній школі зокрема, проходила акція “16 днів проти насильства”. Акція проводилась з метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, адже найвищою цінністю будь – якої держави є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Впродовж 16 днів  вихователями.  були проведені ряд заходів:

• оформлено стенд на тему “Скажімо Ні! Домашньому насильству, торгівлі людьми, гендерній дискримінації”
  • проведено анонімну діагностику учнів 6-9 класів з питань насилля та булінгу в школі
  • оформлено арт – виставку “Я проти насильства! А ти?”
  • проведені батьківські збори “Насильство у родині – негідний приклад для дитини” для батьків учнів 1 класу
  • проведені розвивальне заняття “Конфлікт. Вирішення конфліктів мирним шляхом” з учнями 5 та Б класів
  • Інформаційні п’ятихвилинки ”Запитання і відповіді про ВІЛ-інфекцію та СНІД” – 8-10 класів
  • Виставка плакатів “Обери життя без СНІДу”
  • Оформленно інформаційний стенд “Пізнай себе” – “Віл через дружбу не передається”, “Прояви турботу та обачливість”
  • Проведено урок – людяності “Ми – є, Ми – рівні” з використанням мультимедійної презентації “Можливості – обмежені. Здібності – безмежні.” до Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями з учнями 5 класу
  • Інтерактивне заняття “Я і мій друг” з учнями 1-В класів
  • Практичне заняття “Сім стрічок Конвенції ООН” з учнями 7 класу
  • Інформаційно – просвітницька година ”Дискримінація як соціокультурний елемент” з учнями 10 класу

Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги  до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.