Зразок щоденного плану вихователя

Гру 10, 2014

15.00-15.10. Прийом дітей у вчителя. Підведення підсумків навчально-виховного процесу.

Звіт активу класу про успішність та поведінку учнів під час уроків.

15.10-1530. Обід. Забезпечення належних умов повязаних із вживанням їжі. Звернути увагу: чому слід мити руки перед тим, як сідати до столу? Мета: попередження шлунково-кишкових захворювань і виховання санітарно-гігієнічних навиків. Індивідуальна робота з

Мельошиною М. про правила етикету за їдальням столом.

1530-1600. Прогулянка у шкільним парком. Тема: « Зимові явища у житті рослин».

Мета: закріплення знань з екологічного виховання, виховання бережливого

ставлення до природи, розвиток естетичних смаків учнів, навчити дітей бачити прекрасне у навколишньому середовищі. Індивідуальна робота з Рибачуком Д. про поведінку учня під час прогулянки.

1600-1630 Проведення рухливих ігор на свіжому повітрі. Мета оздоровлення

дітей, виховання в них почуття колективізму, розвитку координації рухів.

1630-1650 Підвечірок. Спостереження за виконанням учнями настанов щодо миття рук перед вживанням їжі. Мета: вироблення відповідних умінь і навичок у вихованців повязаних з санітарно-гігієнічними нормами.

1700-1800 Самопідготовка.

Мета: закріплення знань набутих під час уроків; розвиток мовленєвих

навичок; виховання любові до природи, зокрема до птахів, бажання

допомогти їм у складний період їхнього життя.

Методи і прийоми: створення пошукових ситуацій, заохочення, похвали, інтерактивні методи: «Дешифрувальник»

Хід проведення:

І. Організаційна частина.

Чути шум океану. Діти! Заплющте очі і уявіть перед собою безмежний простір океану. Білі чайки покрикуючи кружляють над водою у пошуках здобичі. Сиві та міцні хвилі щосили вдаряються об берег. Ось наступна хвиля несе на своєму гребені якийсь предмет. Давайте уважно придивимось, що це таке? (бутила). Ой, та в ній щось є! Зараз дістанемо, (діти дістають записку). Я бачу тут якесь послання. Хто може його розгадати? (азбука Морзе , розповідь про азбуку. Я заблукав у Атлантичному океані! Допоможіть мені. Ваш знайомий Невмійко.) (Робота з картками.) Молодці! Гарно впорались із завданням тож можна вирушати на допомогу Невмійкові. А щоб йому допомогти нам необхідно обрати вид транспорту. Який на вашу думку вид транспорту буде доцільним? (корабель). Чудово. А скільки часу буде тривати наша мандрівка, ви знаєте? (ні). І я не знаю. А дізнатися нам допоможе підручник з математики, який пропонує розв’язати нам це завдання на сторінці 74 і номером 265(6)

II. Виконання завдання з математики.

Тема: Завдання265(6), стр 74.

Мета: закріплення знань набутих під час уроків, спонукати дітей до виконання домашнього завдання, розширити кругозір учнів.

Хід виконання:

1.Розбір завдання усно.

2.Виконання завдання на дошці.

3. Запис завдання у зошити.

4 .Взаємоперевірка.

5.Вербальна оцінка діяльності учнів.

О, тепер ви знаєте тривалість нашої мандрівки. Отже можемо вирушати. А щоб Невмійко знав що ми йдемо йому на допомогу, давайте відправимо йому повідомлення за допомогою азбуки Морзе.

Фізкультхвилинка.

Ми всі встанем, ми всі встанем

Наші рації дістанем. Налаштуємо сонар

На Атлантичний океан.

Тук, ту-ту-тук. Тук, ту-тук.

Йдем на поміч любий друг.

Перед нами розкинувся безмежний простір Атлантичного океану. Щоб нам в ньому не заблукати, відкриємо перед собою навігаційні карти. Давайте заглянемо в них.

III. Виконання домашнього завдання із географії.
Тема: Атлантичний океан.

Мета: закріпити вивчений на уроці матеріал, розширити кругозір вихованців, прищеплювати бережливе ставлення дітей до природи.

Прямо по борту у нас географічне положення Атлантичного океану. Діти, що ви про нього знаєте? Нічого? Тож давайте відкриємо підручник на стр 32 і знайдемо відповідь на це запитання.

Ой і молодці. Можемо пливти далі. У свою капітанську трубу я бачу берегову лінію материків, які омиваються водами Атлантичного океану. Давайте звернемось до підручника і прочитаємо про це. (робота учнів з підручником). Погляньте! Ми в океані не самі. До нас наближається якийсь корабель. Може ми запитаємо у моряків що на ньому про Невмійка? Та це ж пірати! Вони подають нам якийсь знак. Та це ж чорна мітка!(розповідь про чорну мітку) Робота з картками(якщо хочете щоб ваш корабель залишився цілим, то пірнайте під воду і дістаньте нам з дна океану скарб).

Ну що ж. Вибору у нас немає. Тож давайте дістанемось дна океану за допомогою підручника.(робота з підручником).

Ми розвідали дно Атлантичного океану і дістали скарб. Скарб у вигляді знань. Давайте поділимо цей скарб разом із піратами, адже вони ніколи нічого не читали. А за це вони нам допоможуть у пошуках Невмійка. Пірати залишились задоволеними і повідомили мені, що бачили нашого знайомого в області Бермудського трикутника.(розповідь про Бермуди). Давайте допоможемо Невмійку вибратись з Бермудського трикутника, (робота з фізичною картою біля дошки)

Молодці, ви розгадали таємницю і допомогли Невмійку вибратись із лабіринту. Тепер ми можемо повертатись до дому, (звучить музика мандр, на фоні музики голос вихователя).

IV. Підведення підсумків

(На фоні мрійливої мелодії)

Ось і підійшла наша мандрівка до завершення. Настав час повертатись. Та не сумуйте, адже ми не тільки допомогли Невмійку, але й виконали усі домашні завдання. Особливо відзначились…. Музика, що зараз звучить, кличе нас у наступні подорожі. Але це буде іншим разом і іншим видом транспорту. А яким, ви дізнаєтесь із наших наступних занять. А поки що я кажу вам до побачення до нових зустрічей.

1800-1830 Виховна година.

Тема: «В королівстві культурної поведінки»

Мета: повторити з учнями правила культурної поведінки для дітей,

виховати в дітей відповідальність за власні вчинки, розширити кругозір

вихованців.

Обладнання: плакат, головоломки, шаради, малюнки.

Хід заняття

1. Підготовча частина.

Давним давно в королівстві Культурної поведінки жили добрі, щасливі, ввічливі люди. В цьому королівстві не було ні чвар, ні суперечок, ні образ. Йдучи вулицями корлівства звідусіль можна було почути: « Доброго ранку», «Здрастуйте», «До побачення», «Будь ласка», «Будьте такі ласкаві», «Вибачте», «Дякую». І це не дивно, адже ним правили чотири сестри, чотири принцеси. Одну звали Побутова Культура, іншу — Культура Спілкування,третю — Культура діяльності, четверту – Культура гарного тону.

Та одного ранку все раптово змінилося. Замість милозвучного привітання «Доброго ранку» можна було почути лише «Куди ти прешся?», «Чого очі витріщив?» Все що нагадувало колишнє культурне королівство кудись несподівано зникло. Залишився лише сміх. Але цей сміх був неприємний,бо лунав він тоді коли комусь було погано. Ніхто з мешканців і не задумувався, що ж з ними трапилосьта вони і не могли задуматись, адже в їхніх серцях оселилась байдужість до інших мешканців. Причиною всіх цих негараздів були чари злого чаклуна, який не міг переносити добрих манер, слухати ввічливих слів, бо мав кам’яне серце. Цей чаклун наклав закляття на королівство Культурної поведінки, він зачарував принцес. Тож: давайте допоможемо жителям королівства розчаклувати їх.

2.0бговорення правил побутової культури. Діти перед вами є закляття. Коли ви його прочитаєте, то ви звільнити від чар першу принцесу.

3. Обговорення правил культури спілкування

Діти, чаклун дізнався, що ми визволили першу принцесу. А тому він знає, що ми йдемо виручати її сестру. Тому він підкинув нам несправжні заклинання тож будьте уважними.

4 .Обговорення правил культури діяльності.

Молодці, і з цими вибриками чаклуна ви впорались. А отже вже дві принцеси повернулися до палацу. Та попереду ще два випробовування. Давайте не будемо гаяти часу і звільнимо ще одну принцесу.

5.Обговорення загальних правил моральності.

Нам залишилось розчаклувати лише одну принцесу, але чаклун ніяк не хоче нам її віддавати, тому приготував для вас найскладніше завдання. Він сподівається, що ви з ним не впораєтеся. А ви як думаєте?

6.Підведення підсумків.

Ось які ми молодці!. Ми розчаклували всіх принцес, і напевно королівство знову стало королівством Культурної поведінки. А щоб в цьому переконатись, давайте вирушати до

палацу і поглянемо на це власними очима

Проведенн гри

1 Ти сидиш у автобусі. На зупинці в нього заходить старенька бабуся і дівчина яка тобі подобається. Якщо ти не вступиш місце дівчині вона образиться якщо бабусі будеш виглядати нечемним. Як вчинити вірно?

2. під час поїздки в автобусі ти опинився в одному кінці автобуса, а твій товариш у другому. В тебе є чудова новина для нього. Як ти вчиниш у даній ситуації: а) будеш розповідати її через увесь автобус, б) будеш намагатися проштовхнутися до

свого товариша, в) вчиню по іншому.

3. На зупинці автобуса стоїш ти і декілька старших людей. Перед посадкою в транспорт ти: а)зайду швиденько першим, адже поки ці старички залізуть я вже займу в середині місце, б) пропущу старших людей, а тоді зайду сам,

в)допоможу зайти старшим, проявлю до них турботу, а тоді зайду сам.

4.На дворі зима. Дорога вся покрита льодом. Ти з товаришами стоїш і обговорюєш вчорашній фільм. раптом ви помічаєте, що дорогу намагається перейти старенька бабуся. Ти зробиш так: а) поспориш з товаришами про те чи впаде вона, чи ні. б) будеш кричати до неї:»Обережно, там слизько», в) підійдеш до неї і допоможеш перейти дорогу.

5. В їдальні твій товариш напхавши повний рот хліба намагається тобі

щось розповісти. Ти: а) почнеш з нього сміятися, б)запропонуєш йому виплюнути хліб і розповісти тобі нормально, в) вчиниш по іншому.

6. Зустрівши свого найкращого друга ти скажеш йому: а) привіт чувак,

б) тримай краба, в) інше?

7. Прийшовши у гості ти приніс подарунок: а) те на що в тебе вистачило коштів

б) те, про що ти запитав іменинника напередодні, в) інше.

Ось ми і дісталися палацу. Тепер ми твердо переконані що у жителів королівства все в порядку з культурою і в нас також адже ми допомагаючи їм самі засвоїли правила культури поведінки.

1900-1930 Вечеря

Закріплення виховних моментів повязаних із культурою поведінки за

їдальням столом. Індивідуальна робота з Шулаєвим О. на тему: «Правила

користування столовими приборами»

1930-2000 Прогулянка на свіжому повітрі з оздоровчо-пізнавальною метою.

Розповідь. «Таємниці вечірнього неба»

2000-2030 Вечірній туалет. Спонукання дітей до дотримання правил особистої гігієни.

Розмова з учнями на тему: «Чистота тілазапорука здоровя».Мета:

розяснити значення систематичного дотримання правил особистої гігієни

для здоровя дитини. Індивідуальна робота з Дреглею Т. про гігієну нігтів.

2040-2050 Звіт старост спалень про готовність учнів до сну.

2050-2100 Передача дітей помічникові вихователя.

Залишити відповідь