Чи повинні учні щоранку прибирати в своїх спальних кімнатах

Володимир, м. Вінниця
Запитання:
Доброго всім дня! Я працюю вихователем в спеціальній школі-інтернаті для дітей з розумовими вадами. Підкажіть будь ласка чи повинні мої вихованці щоранку прибирати в своїх спальних кімнатах (мити підлогу,витирати пил), чи це повинна робити техпрацівниця?
Дуже Вас прошу допоможіть розібратися в цій ситуації.
З повагою Володимир!

Відповідь:
Шановний Володимир,
відповідно до діючого законодавства України та ратифікованого міжнародного законодавства в сфері охорони і захисту прав дитини забороняється залучення дитини до примусової чи обов’язкової праці, експлуатації.
Звертаємо Вашу увагу на п.п. 4.13. Наказу Міністерства освіти і науки України N 852 від 15.09.2008 «Про затвердження Положення про спеціальну загальноосвітню школу (школу-інтернат) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку» згідно з яким відповідальність за організацію додержання у навчальному закладі вимог санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм покладається на засновника (власника) та керівника цього закладу.
Згідно п.п. 4.14 зазначеного наказу контроль та нагляд за організацією медичних та санітарно-гігієнічних заходів, покладається на медичний персонал спеціальної школи (школи-інтернату), органи охорони здоров’я.
Окремо наголошуємо, що відповідно до п.п. 8.3 зазначеного наказу, законодавець закріплює за директором спеціальної школи (школи-інтернату) обов’язок забезпечення дотримання санітарно-гігієнічних вимог шляхом реалізації своїх повноважень з раціонального добіру та розстановки кадрів.
Норми законодавства спрямовані на організацію керівництвом школи (школи-інтернату) санітарно-гігієнічних заходів саме для безпечної життєдіяльності учнів (вихованців), а не за рахунок їх залучення до примусової чи обов’язкової праці з метою досягнення виконання санітарно-гігієнічних вимог.
Також не можна віднести виконання учнями (вихованцями) санітарно-гігієнічних заходів до навчальних занять або до різновиду корекційно-розвиткової роботи з предметно-практичного навчання за типовими навчальними планами.
Відповідно до ст. 21 ЗУ «Про охорону дитинства» до найгірших форм дитячої праці належить так звана примусова чи обов’язкова праця.
Тому «…миття підлоги та прибирання пилу учнями (вихованцями)…» тобто фактично виконання функцій з санітарно-гігієнічних заходів є грубим порушенням українського та ратифікованого міжнародного законодавства та тягне за собою юридичну відповідальність.
/адміністратор ЮРРЕСУРС/

Author: Староприлуцька спеціальна школа

Добавить комментарий