За яких умов стаж роботи вчителя зараховується до педагогічного, а не до загального?

Лип 1, 2015

За яких умов стаж роботи вчителя зараховується до педагогічного, а не до загального?

 

Юридична консультація:

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, яким має бути навантаження для педагога, працюючого у загальноосвітній школі, щоб стаж вважався педагогічним, а не загальним. Дякую за відповідь.

 

Стосовно Вашого запитання повідомляємо таке:

Питання педагогічного навантаження регулюється ст. 25 ЗУ “Про загальну середню освіту”, а також Наказом МОН України про затвердження Інструкції “Про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти” № 102 від 15.04.1993р.

У Законі визначено, що “Педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності – час, призначений для здійснення навчально-виховного процесу. Педагогічне навантаження вчителя включає 18 навчальних годин протягом навчального тижня, які складають тарифну ставку, а також інші види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки (класне керівництво; перевірка зошитів; завідування майстернями, навчальними кабінетами, навчально-дослідними ділянками).

Окрім того, пункт 2 порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти передбачає, що: “До стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педагогічних та науково-педагогічних працівників (далі – стаж педагогічної роботи) зараховується час роботи на посадах, передбачених переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 963”. Таким чином, якщо Ваша посада є в переліку посад, затвердженому постановою КМУ № 963, то Ваш стаж буде вважатись педагогічним.

Залишити відповідь