Нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень. Ця загальна норма встановлена статтею 50 Кодексу законів про працю України.
У той же час Кодексом законів про працю (ст. 51) для окремих категорій працівників, в тому числі для учителів, встановлено скорочену тривалість робочого часу.
Зокрема статтею 25 Закону України «Про загальну середню освіту» встановлено, щопедагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності – час, призначений для здійснення навчально-виховного процесу.
Педагогічне навантаження вчителя включає 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становлять тарифну ставку, а також інші види педагогічної діяльності в такому співвідношенні до тарифної ставки:
– класне керівництво – 20-25 відсотків;
– перевірка зошитів – 10-20 відсотків;
• завідування:
– майстернями – 15-20 відсотків;
– навчальними кабінетами – 10-15 відсотків.
Згідно з статтею 25 Закону України «Про загальну середню освіту» розподіл педагогічного навантаження у загальноосвітньому навчальному закладі здійснюється його керівником і затверджується відповідним органом управління освітою.
Робочий час педагогічного працівника відображається в його індивідуальному робочому плані і має враховувати обсяг навчальних, методичних та організаційних обов’язків.